من کنـــت مــولاه فــهــذا علی مــولاه

حلول عید ولایت و امامت را که به شکرانه ی تکمیل دین و تتمیم نعمت همگان با عرشیان و فرشیان است تبریک و تهنیت عرض می نماییم.

رسول خدا صل‌الله‌علیه‌و‌آله فرموده‌اند:
روز غدیر خم، برترین عیدهای امت من است و آن روزی است که خداوند بزرگ دستور داد، آن روز برادرم علی‌بن‌ابی طالب را به عنوان پرچمدار (و فرمانده) امتم منصوب کنم، تا بعد از من مردم توسط او هدایت شوند، و آن روزی است که خداوند در آن روز دین را تکمیل و نعمت را بر امت من تمام کرد و اسلام را به عنوان دین برای آنان پسندید. (امالی صدوق: 125، ح 8)
و صدایی رسا در گوش‏ جهان اینگونه به نجوا درآمد كه : «من كنت مولاه، فهذا علی مولاه»
و غدیر، كمال نبوت است و دنباله مسیری كه پیامبر ترسیم كرده، تا هر چه رنگ و بوى تعصب را بشوید و هرچه دیوار تبعیض را بكوبد.
غدیر، اتمام نعمت است و لطف ‏خداست بر سر اهالى زمین تا با عدالت علوى، باقیمانده رسوم جاهلیت را بشكند و هرزه‏هاى شرك و نفاق را برچیند.
غدیر، پایان رسالت است و على «علیه‏السلام» مولا مى‏شود، تا پرچم پیامبر را پس از او به دست بگیرد و لباس رزم بپوشد براى آزادى بندگان خدا و برای هدایت دین...
غدیر، یك تاریخ است؛ تاریخى سرخ كه اولش مدینه است، وسطش كربلاست و آخرش ظهور.
امام باقر (ع) از پدر بزرگوارشان امام صادق (ع) نقل کرده‌اند که فرمود:
شیطان دشمن خدا چهار بار ناله کرد: روزی که مورد لعن خدا واقع شد و روزی که به زمین هبوط کرد و روزی که پیامبر اکرم صل‌الله‌علیه‌و‌آله مبعوث شد و روز عید غدیر.
(قرب الاسناد: 10)

شبی در محفلی ذکر علی بود
شنیدم عارفی فرزانه فرمود
اگر آتش به زیر پوست داری
نسوزی گر علی را دوست داری
خورشید شکفته در غدیر است علی
باران بهار در کویر است علی
بر مسند عاشقی شهی بی همتاست
بر ملک محمدی امیر است علی